Çağdaş bir üniversitenin iyi bir eğitimin yanı sıra sosyal etkinlikler yoluyla oluşacağının bilincinde olan Afyon Kocatepe Üniversitesi, bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik etmektedir. Öğrencilerin oluşturdukları topluluk ve kulüplerdeki sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler üniversitemiz tarafından desteklenmektedir.

“Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci Toplulukları ve Kulüpleri Yönergesi” yeniden düzenlenmiştir. Öğrencilerden gelen istekler doğrultusunda değişik alanlarda yeni öğrenci topluluk ve kulüpleri kurulmuş ve kurulmaya da devam etmektedir. Öğrenciler, kurmak istedikleri topluluğun veya kulübün tüzüğünü “Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci Toplulukları ve Kulüpleri Yönergesi” ne göre oluşturmakta ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından da topluluk ve kulüplerin kuruluş aşaması tamamlanmaktadır.

Fakültemiz bünyesinde öğrencilerimizin kendilerini sürekli geliştirmelerine olanak sağlayacak şekilde faaliyet gösteren Gastronomi Kulübü” bulunmaktadır. Turizm Fakültesi öğrencilerinin etkin çalışma ve çabalarıyla akademik yıl içerisinde kültürel, tarihi ve doğal zenginlikleri bulunan il ve bölge gezileri ile çeşitli konularda seminer, sempozyum, konferans, panel, söyleşi, bölüm çayları ve piknik gibi çeşitli sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Gastronomi Kulübü‘nün yanısıra üniversite bünyesinde öğrencilerin kendilerini sürekli geliştirmelerine olanak sağlayacak şekilde faaliyet gösteren teknoloji kulübü, gezginler kulübü, folklor kulübü, fotoğraf kulübü, edebiyat kulübü, kitap kulübü, havacılık kulübü, genç girişimciler kulübü, bisiklet kulübü ve izcilik kulübü gibi farklı alanlarda etkinlikler düzenleyen birçok öğrenci kulüpleri bulunmaktadır.

Gastronomi Kulübü sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Öğrenci Kulüplerine ulaşmak için tıklayın.

13 Kasım 2015, Cuma 1604 kez görüntülendi