Sevgili öğrencilerimiz,

Fakültemizde uygulanan eğitim programını tanıtmak amacıyla hazırladığımız bu rehber ile size verdiğimiz eğitimin önceden görülmesini arzuluyoruz. Programı önceden inceleyerek geleceğinizi daha iyi planlama şansına kavuşmuş olmaktasınız. Ayrıca fakültemizde uygulanan eğitim programı şeffaf hale getirilerek aynı eğitimi veren başka okullarla kıyaslamak mümkün hale getirilmiş olmaktadır. Şunu bilmenizi isterim ki yapılan işin adından çok insanın kendi hak ettiğinin karşılığını kazanması çok önemlidir. Ayrıca meşru bir iş ile diğer insanların hayatlarını kolaylaştırmak, onların mutlu olmalarını sağlamak, yapılan işin adı ne olursa olsun şerefli bir kazanç yoludur. Bu açıdan turizm sektöründe ister girişimci olarak yer alın, ister yönetici olarak yer alın, isterseniz kariyer yapmaya çalışan bir personel olarak yer alın, yaptığınız işin insanlık için önemli olduğunu unutmayın.

Ayrıca şunu da unutmayın ki fakültemiz size geçici bir süre için eğitim hizmeti vermektedir. Bu süre içinde eğitim kalitesini ve size verilen hizmetlerin kalitesini artırmak öncelikli amaçlarımızdandır. Bu amaçla yeniliklere açık olmak bizim görevimizdir. Sizde bu yeniliklere getireceğiniz önerilerle destek olabilirsiniz. Size sunulan program ve içerikler bir birikimin neticesidir. Ancak daha iyiye ulaşmak için hem sizi hem de kurumumuzu daha iyiye doğru değiştirmek küresel rekabette ayakta kalmanın temel şartıdır. Sizin kendi değerinizi artırmak için sarfettiğiniz her çaba sizinle birlikte çevrenizdekilerin de değerini artıracaktır. Aile, arkadaş çevresi ve okul sizin değerinizin artmasıyla değerlerini artıracaktır. Başka bir ifadeyle sizin değerinizin artması ile herkes kazançlı çıkmaktadır.

Size hizmet verdiğimiz geçici süre içinde size düşen; fakültemizin vereceği ve sizin donanımınızı ve niteliğinizi artıracak her türlü eğitim faaliyetleriyle ve sosyal aktivitelerine katılmanızdır. Bu kısa sürede size uzun yıllar yetecek donanımı elde etme fırsatını kullanmanızı öneririz. Bu sürede verilen eğitim faaliyetlerine aktif değil pasif katılım sizin bu programdan gereği gibi faydalanmanızı engelleyeceği gibi, eğitim için emek harcayan personelimizin de motivasyon kaybına neden olacaktır. Bu vesile ile ülkemizin geleceğinin bir parçası olarak sizin yaptığınız işi en iyi yapan kişiler olacağınıza inanıyor ve mutlu, sağlıklı, başarılı ve huzurlu yarınlar diliyorum.

Prof. Dr. İsa SAĞBAŞ
Fakülte Dekanı

 

 

 

12 Kasım 2015, Perşembe 2080 kez görüntülendi