Sevgili öğrencilerimiz,

Türkiye’nin tüm bölümleri akredite ilk ve tek turizm fakültesi olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Fakültemizin elde etmiş olduğu bu başarının en önemli paydaşlarından olan değerli öğrencilerimiz ile birlikte, eğitim öğretimin kalitesini arttıracak ve sürekli iyileştirme ilkesini gözeterek bulunduğu konumu iyileştirecek adımlar atmaya devam ediyoruz. Fakültemiz ulaştığı kalite standardıyla bilimsel araştırma ve eğitim faaliyetlerinde kaliteyi sürekli artırarak bölgesel kalkınmaya katkı sunan, turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağı yetiştirerek ulusal düzeyde önde gelen fakülteler arasında yer almak ve uzun dönemde uluslararası tanınırlığa sahip bir fakülte olma vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir sizlerden ayrı kalmanın burukluğunu fazlasıyla hissediyoruz. Bu süreçte üniversitemiz veri tabanları ve uzaktan öğretim öğrenme yönetim sistemi ile ilgili yaptığı yatırımlarla sürecin en etkin şekilde yürütülmesinde büyük katkı sağlamıştır. Akademik ve idari personelimiz ile birlikte bu süreçte sizlere mümkün olduğunca verimli şekilde yardımcı olmaya çalıştık ve proaktif bir yaklaşımla sorunlara oluşmadan müdahale etme ve süreçleri iyileştirme yaklaşımına odaklandık. Bu sayede uzaktan eğitim öğretim faaliyetlerinin aksamaması ve eksikliklerin tespiti ve giderilmesi konularında çaba harcadık. Ayrıca düzenlemiş olduğumuz çevrimiçi etkinlikler ile donanımınıza katkı sağlamayı hedefledik.

Fakültemizde sizlere hizmet verdiğimiz süre içinde eğitim kalitesini ve size verilen hizmetlerin kalitesini artırmak öncelikli amaçlarımızdandır. Bu amaçla yeniliklere açık olmak bizim görevimizdir. Sizde bu yeniliklere getireceğiniz önerilerle destek olabilirsiniz. Size sunulan program ve içerikler bir birikimin neticesidir. Ancak daha iyiye ulaşmak için hem sizi hem de kurumumuzu daha iyiye doğru değiştirmek küresel rekabette ayakta kalmanın temel şartıdır. Sizin kendi niteliğinizi artırmak için sarf ettiğiniz her türlü çaba sizinle birlikte çevrenizdekilerin de değerini artıracaktır. Aile, arkadaş çevresi ve okul sizin değerinizin artmasıyla değerlerini artıracaktır. Başka bir ifadeyle sizin değerinizin artması ile herkes kazançlı çıkmaktadır.

Size hizmet verdiğimiz geçici süre içinde size düşen; fakültemizin vereceği ve sizin donanımınızı ve niteliğinizi artıracak her türlü eğitim faaliyetlerine ve sosyal aktivitelere katılmanızdır. Bu kısa sürede size uzun yıllar yetecek donanımı elde etme fırsatını kullanmanızı öneririz. Bu sürede verilen eğitim faaliyetlerine aktif değil pasif katılım sizin bu programdan gereği gibi faydalanmanızı engelleyeceği gibi, eğitim için emek harcayan personelimizin de motivasyon kaybına neden olacaktır. Bu vesile ile ülkemizin geleceğinin bir parçası olarak sizin yaptığınız işi en iyi yapan kişiler olacağınıza inanıyor ve mutlu, sağlıklı, başarılı ve huzurlu yarınlar diliyorum.

 

Prof. Dr. İsa SAĞBAŞ
Fakülte Dekanı

 

 

 

12 Kasım 2015, Perşembe 2652 kez görüntülendi