Yaz Döneminde Staj Yapan Öğrencilerimizin Dikkatine…..

2016-2017 yaz dönemi staj yapan öğrencilerimizin staj süresince ve staj sonrasında yapması gerekenler.

1-)Stajyer Öğrenci Puantaj Formu (Zorunlu):

Staj yapan öğrencilerin takip eden ayın ilk beş günü içerisinde, bilgiler doğru bir şekilde doldurulmuş olarak  taranmış Stajyer Öğrenci Bilgi Formunu   turizmyo@aku.edu.tr adresine, mail konusuna   ……………ayı puantaj formu- isim soyisim ( Örnek; HAZİRAN AYI PUANTAJ FORMU- ALİ DAĞ) yazarak göndermeleri gerekmektedir. Puantaj formunun gönderilmediği günler staj süresinden sayılmayacaktır. Puantaj Formuna Ulaşmak için Tıklayınız..     Örnek Puantaj Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız…

 • Belgenin ıslak imzalı orjinali staj sonunda, staj dosyası ile birlikte teslim edilecektir.
 • Belge her bir ay için ayrı ayrı düzenlecektir.

 2-) Öğrenci ve İşletme Bilgileri Formu(İşletme Talep Ederse):

İşletmenin devlet katkısı talep etmesi halinde düzenlenmesi gereken bir belgedir. O yüzden işletmenin talep etmesi halinde doldurulması gerekmektedir. İşletme katkı talep etmemesi halinde oldurulmasına gerek yoktur. 

İşletmenin katkı talep etmesi halinde yapılması gerekenler;

 1. Turizm Fakültesi Web sitesinde yer alan  işletme bilgi formu doldurulması  İşletme Bilgi Formuna Ulaşmak İçin tıklayınız….       Örnek İşletme Bilgi Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız….
 2. İşletmeden alınan öğrenciye ait maaş bordrosu, 
 3. Maaş bordrosu ve doldurulmuş işletme bilgi formu taranmış bir şekilde durudogan@aku.edu.tr adresine   ……… Ayı İşletme Bilgi Formu- isim soyisim ( Örnek; HAZİRAN AYI İŞLETME BİLGİ FORMU- ALİ DAĞ) konu başlığıyla takip eden ayın  5. günü mesai bitimine kadar  gönderilmesi gerekmektetir.
 4. Taranan ve gönderilen belgelerin orjinalleri bulunulan ay içerisinde  kargo veya posta yolu ile ONUR DURUDOĞAN'ın dikkatine yazılarak Afyon Kocatepe Üniversitesi | TURİZM FAKÜLTESİ | Ahmet Necdet Sezer Kampüsü 5. Eğitim Binası Gazlıgöl Yolu, 03200 AFYONKARAHİSAR adresine  gönderilecektir.

Not: Bu belge işletmenin Devlet katkısı talep etmesi halinde doldurulucak ve sıralanan işlemler yapılacaktır. İşletme belirtmediği sürece öğrencinin yapma zorunluluğu yoktur çünkü bu ücret öğrenciye ödenen bir ücret değildir.

 3-) Staj dosyası doldurulması (Zorunlu):

 1. sayfa: Doldurunuz, 
 2. sayfa: Doldurunuz,
 3. sayfa: Doldurunuz ve yetkiliye imzalatıp mühürlettiriniz,
 4. sayfa: Yurtdışında staj yapan öğrencilerin doldurması ve yetkiliye imzalattırıp, mühürlettirmesi gerekmektedir. (Sadede yurtdışı stajı için)
 5. sayfa:Doldurunuz,
 6. sayfa ile 30. sayfa arasını staj yaptığınız hafta sayısı kadar olacak şekilde doldurunuz ve ilgili birim yetkilisine imzaltıp mühürletiniz. ( Staj süreleri 60 iş günü olduğu için en az 10 hafta için, haftalık değerlendirme sayfası doldurulması gerekmektedir)

      31.sayfa 38. sayfa arası,öğrencinin staj ve işletme hakkındaki düşünceleri yazılacaktır (Tamamını yazmak zorunlu değildir).

    41. ve 42. sayfalar işletme tarafından  imzalanıp mühürlenerek (imza ve mühür zarfın kapatılan kısmanda olacak) fakülteye gönderilecektir. Kapalı zarf içerisinde olmayan ve imza veya mühürü eksik olan değerlendirme formaları kabul edilmemekle birlikte staj geçersiz sayılacaktır.(not: 41. sayfada bu nüsha işletmede kalacaktır yazması baskı hatasıdır, işletmede kalmayacak kapalı zarf içerine 42. sayfa ile birlikte okula gönderilecektir ). Kapalı Zarf Örneği İçin Tıklayınız…

NOTLAR :

 1. İmzalanmış müdürlenmiş kapalı zarflar posta yolu ile gönderilebilir veya öğrencininin kendisi açılmamış bir şekilde getirebilir.
 2. Islak imzalı puantaj formaları staj dosyası ile birlikte getirilecektir.

 4-) Staj Dosyasının Teslimi ve Mülakat (Zorunlu):

Staj dosyası ve staj evrakları yeni dönemin ilk 3 haftası içerisinde danışmana teslim edilmesi gerekmektedir.  İlk 3 hafta sonrasında Komisyon ilanı ile belirlenen bir tarihte staj mülakatı yapılacaktır.

Bilgilerin arkadaşlarınıza ulaşması için sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. İyi çalışmalar dileklerimizle…

 

Faculty of Tourism

Faculty Turizm

ECTS Package

tt2

baglantilar